جنبش  وبلاگی حمایت از طلبه سیرجانی
سفارش تبلیغ
صبا

غیرت ما اجازه میدهد تنهایش گذاریم؟

باید بحث عدالتخواهی و مبارزه با فساد اقتصادی یک گفتمان عمومی در مردم شود و همه مردم و توده ها به میدان بیایند...
شما فرض کنید اگر هر کسی در هر شهری اگر یک فسادی را دید نسبت به آن سکوت نکند و از طریق قانونی و نه بیش از آن، به آن اعتراض کند. خوب طبیعتا وضع خیلی بهتر از این می شود تا اینکه ما همه چیز را فقط از مسئولین انتظار داشته باشیم.
چرا این همه حزب اللهی داریم اما همه ما پای این مسایل نمی ایستیم؟  (گوشه ای سخنان طلبه سیرجانی)

"والمؤمنون‏ و المؤمنات‏ بعضهم‏ اولیاء بعض‏ یامرون‏ بالمعروف‏ و ینهون‏ عن‏ المنکر"

بعد از مناظره آقای دکتر احمدی نژاد و موسوی، به سمت حرم مطهر حضرت امام روح الله (رض) رهسپار شدم، که به دلیل کاری که برایم پیش آمد مجبور شدم حدود ساعت 2 بامداد به سمت منزل حرکت کنم. وقتی به میدان ولیعصر رسیدم، ناگهان دیدم راهپیمایی خیابانی صورت گرفته و طرفدار دو کاندید شعار سر میدادند. نود درصد شعارهایی که طرفداران آقای دکتر احمدی نژاد سر میدادند، در رابطه با مفاسد اقتصادی بوده و شعاری که بیشتر به چشم میخورد ، "دزدگیر 88" بود. همه از این که  آقای دکتر احمدی نژاد از آقای هاشمی اسم برده بود، بسیار بسیار خوشحال بودند. همه فکر میکردند بعد از اینکه آقای دکتر احمدی نژاد به دومین دوره ریاست جمهوری اش منتصب شود، شاهد محاکمه فرزندان آقای هاشمی خواهند بود. اما انصافا بعد از انتخابات چند نفر پای کار بودند که آقای دکتر احمدی نژاد این موضوع را پیگیری کند؟ نه اینکه پیگیری نکرد، ولی خب مردم دیگر مثل آن شب که جو گیر شده بودند، حمایت نکردند. اگر مثل همان شب همه شعار دزدگیر88 را ادامه میدادند، الان وضعیت بهتر بود.
اکنون یک دزدگیر مدرن تر پیدا شده، معروف به "طلبه سیرجانی". یک آقایی روحانی، با چهره ای دلنشین و نورانی. هیچ کسی  زمین او را تصاحب نکرده، بلکه زمین همشهریانش را تصاحب کردند، اما از آنجایی که غیرت حیدری در خون ایشان جاری بود، نتوانست بی تفاوت بنشیند و تماشا کند بلکه مبارزه خود را علیه ظلم و ظالم و آغاز کرد. هرکاری کردند مانع حرکت او بشوند، نتوانستند. با زور فایده نکرد، با تطمیع فایده نکرد، با به زندان انداختن فایده نکرد. به عبارتی، خلوص نیتش برای همگان ثابت شد و مهمتر از همه اینکه حضرت آقا پیغامی با عنوان «شکرالله مساعیک» برای ایشان فرستادند.

ایشان وقتی از قم به سمت تهران راه پیمایی خود را آغاز کردند، چند نفر از جوانان با غیرت، من جمله وحید اشتری عزیز،  وی را همراهی کردند. مراسم استقبال ایشان در مرقد حضرت امام روح الله (رض) برگزار شد، که جمعیتی حدود 100 نفر از برادران دانشجو و متعهد در این مراسم حضور یافتند و انصافا مراسم خوبی برگزار گردید. بعد از مراسم چندین سایت خبری و وبلاگ، خبرهای مراسم را پوشش دادند و والسلام. طلبه ی سیرجانی بعدش چه شد؟ الله اعلم. دقیقا مثل بعد از مناظره آقای دکتر احمدی نژاد با موسوی که عده ای کثیری طرفداری خود را اعلام کردند ولی در عمل کاری نکردند! آن جمعیت یک صد نفری کجا رفتند! چرا پای کار نماندند؟ باز هم الله اعلم.

طلبه سیرجانی و همسرش حدود 75روز است که در حرم تحصن کرده و شب و روز را در آنجا سپری میکنند درصورتی که من و تو به راحتی در منازلمان سریال فاصله ها را نگاه مکنیم . پس چه شد آن غیرت حیدری؟ پس کجایند آنهایی که ادعای حزب اللهی بودنشان گوش آدم را کر میکند؟ این همه هیئت، این همه پایگاه بسیج، این همه بچه حزب اللهی، چرا کسی به فکر این امر نیست؟ پنج شنبه که میشود، بیشتر از 1000 نفر به مقبرة الشهدا میروند - که خیلی خیلی هم خوب و عالی است - ، اما کاری که را که شهدا اگر زنده بودند انجام میدادند، انجام نمیدهند. مگر حضرت آقا نفرمودند که عدالتخواهی باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود؟ پس چرا همه ساکت نشسته ایم و دست روی دست گذاشته ایم؟ انصافا چند بار در این مدت (تحصن طلبه سیرجانی) به ایشان سر زده ای؟ چرا کارهای دیگر را بر پیوستن به حرکت امر به معروف و نهی منکر که تکلیف شرعی توست، ترجیح میدهی؟ تا کی امروز و فردا میکنی؟ مگر نفرمود حضرت رسول (ص) : هر کس روز را آغاز کند، و به انجام امور مسلمانان همت نگمارد، مسلمان نیست؟؟ آن دنیا چه جوابی میخواهی به پیامبر خود بدی؟

در هر نقطه شهر تهران باشی، حداکثر مدت زمانی که طول میکشد خود را به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برسانی، یک ساعت است. پس از اتمام زیارت، به سمت درب شرقی حرم بروید. وقتی به سمت درب خروج میروید، قبل از آنکه از درب خارج شوید، سمت راست شما یک گل فروشی است. خیابان کنار گل فروشی را تا انتها بروید. در انتها یک باغچه و در انتهای باغچه چند پرچم نصب شده را میبینیدکه محصل تحصن طلبه سیرجانی و همسرشان است. شما میتوانید در اولین فرصت به دیدار ایشان بروید و گزارش دیدار خود را در سایت یا وبلاگ خود نوشته و به اطلاع دوستان و آشنایان خود برسانید. برادر من، خواهر من، به جای بی تفاوتی  و سکوت در برابر این حرکت مجاهدانه، هر کاری که از دستتان بر می آید انجام دهید، حد اقلش حمایت سایبری از این حرکت است. انشالله این چند خط درد و دل ، یک تکانی به شخص بنده و شما برای پیوستن به این حرکت، بدهد.
.......................................................
لینک مرتبط : درج شده از وب شیعه سیاسیکلمات کلیدی : طلبه سیرجانی، شیعه سیاسی

سر آغاز حمایت سایبری از طلبه سیرجانی

بسم الله الرحمن الرحیم
آغاز این وبلاگ مصادف شده با ایام نودم تحصن حجه الاسلام والمسلمین جهانشاهی در حرم حضرت عبدالعظیم ، کاش صدامون اونقدرا بلند باشه تا تنها نمونه این مجاهد فی سبیل الله
از همه دوستان وبلاگ نویس دعوت میشه تا در اداره این وبلاگ که به محل حمایت سایبری از ایشون تعلق داره ، همکاری کنند. لینک کسانی که با قرار دادن لوگو حمایتی در وبلاگشون در جنبش شرکت کردند در این وبلاگ قرار داده میشه و مطالبی که دوستان در وبلاگ هاشون درج کردند با نام و اجازه خودشون در این وب نگاشته خواهد شد.کلمات کلیدی : دعوت به همکاری در این وب
<      1   2   3   4